![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
| |
|
||
|
|||
Samenvatting |
|||
in deze Techniek WebQuest staat aandrijving via tandwielen centraal. de kinderen maken kennis met diverse soorten tandwielen en apparaten die in belangrijke mate afhankelijk zijn van tandwielen. De leerlingen verzamelen niet alleen informatie over tandwielen, maar gaan er zelf ook actief mee aan de slag. Daarvoor is een werkblad, onderzoeksblad en lesbrief ontwikkeld. |
|||
| Diversen | |||
| Vakgebied: |
Taal en Techniek |
||
Leerdoelen: |
In deze les leren leerlingen::
Daarnaast doen leerlingen ervaring op met:
|
||
Type WebQuest: |
langlopende WebQuest |
||
Tijdsduur: |
Drie dagedelen, op te delen in
|
||
| Aandachtspunten beoordeling WebQuest | |||
De WebQuest wordt beoordeeld aan de hand van de bladen die de leerlingen tijdens de WebQuest invullen (werkblad, onderzoeksblad en de 'lesbrief tandwielen' (Lesbrief gebaseerd op de lesbrief van de Technika 10 website) Klik hier voor het beoordelingsschema |
|||
| Benodigde materialen | |||
Bestuderen WebQuest en verzamelen informatie:
Uitvoeren WebQuest onderzoeksopdracht:
|
|||
| Toelichting WebQuest-onderdelen | |||
| A) Inleiding | |||
De inleiding spreekt voor
zich zelf. De leerlingen kunnen zelfstandig aan het werk. |
|||
| B) Handelingen | |||
Als de leerlingen weinig
ervaring hebben met het uitvoeren van een WebQuest of het doen van
onderzoekjes is het verstandig de opdracht gezamenlijk te bespreken. |
|||
|
|||
| Alternatieve (verwerkings)opdrachten | |||
Deze WebQuest gaat over aandrijving en beweging via tandwielen. Ten aanzien van dit onderwerp kan onderscheid worden gemaakt tussen tandwielen die direct met elkaar in verbinding staan en tandwielen die via een ketting met elkaar zijn verbonden, zoals bij een fiets of motor. Het is dus wellicht een idee om de WebQuest te koppelen aan een les over de fiets en de fietsketting en dan is het een idee om een bezoekje te brengen aan de lokale fietsenmaker. Zie voor meer interessante technieklessen: |
|||
| To besluit | |||
Deze WebQuest is het
resultaat van een samenwerking met het programma VTB (Verbreding Techniek
Basisonderwijs): WebQuest: Peter Blijleven (www.webquests.nl)
|
|||